آنچه لباس شما درباره ی شما میگوید

لازم نیست یک علاقه مند به مد باشید تا متوجه شوید بین نحوه نگاه ما و نحوه درک دیگران از ما رابطه وجود دارد. لباس همیشه بخشی از چیزی است که وقتی برای اولین بار با کسی ملاقات می کنیم تجزیه و تحلیل می کنیم. لباسی که می پوشیم به ما امکان می دهد تصویری از خودمان را که می خواهیم دیگران ببینند ارایه دهیم. حتی اگر این نیت ما نباشد، نحوه لباس پوشیدن ما چیزهای زیادی راجع به اینکه ما که هستیم می گوید. مطالعات علمی مختلف و همچنین بررسی های روانشناختی، تأثیر واقعی انتخاب های لباس و مد ما را در روشی که یکدیگر را قضاوت و داوری می کنیم، بررسی کرده اند. این آزمایشات مختلف نتایج شگفت انگیزی داشتند.

مد برای آقایان یا خانمها ؟

بسیاری از مردم بر این باورند که زنان نسبت به مردان شیک تر هستند. با این حال، مطالعات نشان می دهد که مردان بیشتر از آنچه فکر می کنیم به مد وابستگی دارند.

صرفنظر از اینکه شما مرد یا زن باشید، استایل مد شما می تواند بر روی تصویر شما، تاثیری که شما میگذارید و نحوه برخورد دیگران با شما اثر بگذارد. لباس می تواند بر هر چیزی از نتیجه مسابقه ورزشی تا چگونگی قضاوت یک مصاحبه کننده در مورد مهارتهای کاری شما تأثیر بگذارد. یک بررسی نشان داد که استفاده از رنگ قرمز در لباسهای ورزشی احتمال برنده شدن را افزایش می دهد.

از طرف دیگر ، تحقیقات دیگری نشان داد که تا چه اندازه لباس فرد متقاضی شغل بر تصمیم مصاحبه کننده در استخدام وی موثر است.

آیا لباسی که می پوشید می تواند بر اعتماد به نفس شما تأثیر بگذارد؟

آیا می دانید لباسی که می پوشید می تواند تأثیر غیرمستقیم و در عین حال  عمیقی بر اضطراب و استرس شما بگذارد؟ بله ، درست خواندید، انواع خاصی از لباس می تواند میزان اضطراب شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، در حالی که سایر انواع لباس ها می توانند اضطراب شما را افزایش دهد و همچنین بر اعتماد به نفس شما تأثیر منفی بگذارد.  پوشیدن لباس های شیک و مد روز می تواند شما را جذابتر و دوست داشتنی تر کند و به نوبه خود اعتماد به نفس بیشتری برای شما ایجاد کند.

پس چگونه بسیاری از مردم برای کمد لباس های خود سرمایه گذاری نمی کنند؟ پاسخ این است که بسیاری از مردم به اندازه کافی انگیزه لازم برای سرمایه گذاری در کمد لباس خود را ندارند.

احتمالاً متوجه شده اید که افرادی وجود دارند که همیشه موفق ، با اعتماد به نفس و خوشحال به نظر می رسند و از اینکه راز آنها چیست تعجب می کنید. واقعیت این است که هر کس می تواند با مشاوره صحیح و تعهد کافی این کار را انجام دهد.

مشخص کنید که چه چیزی باعث زیبایی شما می شود

شما باید بدانید در چه نوع لباس هایی خوب ظاهر میشوید و برعکس. می توانید افراد مانند مشاوران را در تصمیم گیری های خود دخیل کنید اما در نهایت؛ لباس انتخابی  باید به شما اعتماد به نفس دهد و خوشحالتان کند.

با بودجه مناسب شیک شوید

نیازی نیست بانک بزنید تا در لباس شیکی ظاهر شوید، بسیاری از فروشگاه های آنلاین اکنون لباسهایی با بودجه مناسب می فروشند. علاوه بر این ، برای دریافت اطلاعیه فروش آنها ، در خبرنامه فروشگاه مورد علاقه خود ثبت نام کنید.

الهام گرفتن

قبل از بیرون آمدن برخی از لباس ها را در کنار هم قرار دهید تا با ست کردن انها  بر  فشار روانی و استرس اینکه چه بپوشم غلبه کنید. با این روش بیش از یک بار حق انتخاب خواهید داشت.

به راحتی لباس  فکر کنید تا جذابیت

از پوشیدن  لباس هایی که به شما احساس راحتی نمی دهند یا  درد جسمی ایجاد می کند یا باعث ناراحتی شما می شود خودداری کنید. لباس ناراحت کننده تأثیر منفی مستقیمی بر کاریزما دارد و در بسیاری از افراد احساس استرس و تنش می کنند. اگر چه  در بعضی مواقع،  لباس ها یی که ذاتاً ناراحت کننده هستند، می توانند به شما کمک کنند ظاهری جذاب داشته باشید (کفش پاشنه بلند یا لباس تنگ). در کتاب پرفروش Olivia Fox Cabane’s best-selling book اولیویا فاکس کابن با عنوان “افسانه کاریزما: چگونه کسی می تواند به هنر و علم مغناطیس شخصی تسلط یابد”، وی درباره این مسئله که مردم چگونه باید هوشمندانه پیرامون پوشیدن لباسی که راحت نیست و جذابیت که می تواند به اعتماد به نفس ترجمه شود ، تصمیم بگیرند.

منبع :
https://www.michaelsolomon.com/fashion-psychology/
https://exploringyourmind.com/fashion-psychology-clothes-say/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *